Ocet jabłkowy od dawna znany jest ze swoich właściwości przyspieszających spalanie tłuszczu ora regulujących przyswajanie lipidów.

Działanie to wykazuje nie tylko płyn, ale także ocet jabłkowy w kapsułkach czy tabletkach. Badania naukowe potwierdzają, że wpływa on na zmniejszenie uczucia sytości oraz przyspiesza metabolizm.

Czy może pomóc tylko osobom odchudzającym się, czy to jego jedyne właściwości?

Ocet jabłkowy, tabletki, kapsułki – kupisz tutaj.

Ocet jabłkowy – działanie

Ocet jabłkowy jest najpopularniejszym współcześnie spotykanym rodzajem naturalnego octu.  Jest to niejako produkt uboczny w dwuetapowym procesie produkcji alkoholu. W języku francuskim słowo ocet znaczy – kwaśne wino. Badania naukowe potwierdziły niektóre z przypisywanych mu zdrowotnych właściwości.

Ocet jabłkowy a cukrzyca

Ocet jabłkowy w tabletkach, kapsułkach czy też w płynie wpływa na:

  • poprawę wrażliwość na insulinę podczas posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów o 19 do34%, znacznie zmniejszając poziom cukru we krwi,
  • badania naukowe pokazują, że spożywanie octu jabłkowego przed snem pomaga obniżyć poziom cukru we krwi rankiem dnia następnego, jak również po posiłkach.

Ocet jabłkowy obniża poziom cholesterolu i wpływa na poprawę funkcjonowania serca

  • Badania naukowe na zwierzętach sugerują, że ocet jabłkowy może obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, a także kilka innych czynników ryzyka chorób serca.
  • Prowadzić może do obniżenia poziomu ciśnienia tętniczego krwi.
  • Wyżej wymienione działanie wiąże się również z jego wpływem an obniżenie poziomu insuliny we krwi, co przekłada się na zdrowie naszego układu krwionośnego.

Ocet jabłkowy kontra rak

  • Niektóre badania In vivo oraz przeprowadzana na szczurach wykazały, ze ocet jabłkowy może spowolniać wzrost komórek nowotworowych i zmniejszać już istniejące guzy.

Ocet jabłkowy w tabletkach i kapsułkach wykazuje takie samo zdrowotne działanie jak ten w płynie, jest jednak łatwiejszy w użyciu, przechowywaniu oraz transporcie.

Ocet jabłkowy (kapsułki, tabletki) kupisz w naszym sklepie detalicznym lub, jeśli prowadzisz sklep w naszej hurtowni: greenport24.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jabłko – lek za grosze